R20221021133327min

مواد لازم:

Iconfs21سیب زمینی198 گرم Iconfs160ریحان2/5 گرم Iconfs28سیر1/2 حبه Iconfs369دانه کاج1/2 قاشق غذاخوری Iconfs439پنیر پارمسان4 قاشق غذاخوری Iconfs112روغن زیتونبه میزان لازم Iconfs181خامه2 قاشق غذاخوری Iconfs6نمکبه میزان لازم Iconfs286آرد1 فنجان

طرز تهیه و دستور پخت:

گنوکی سیب زمینی نرم و بالشی خانگی، با سس پستوی خامه ای ریحان که از ابتدا تهیه شده است. سس پستو فقط در عرض 5 دقیقه آماده می شود و می توان گنوکی را از قبل برای یک شام خانگی عالی درست کرد. سس پستو ریحان با طعم خامه‌ای، گنوکی سیب‌زمینی تازه‌ای را می‌پوشاند که مانند ابر نرم است. یک غذای خوشمزه که درست کردنش کمی زمان میبره اما قطعا ارزش تمام تلاش رو داره.اگر این دستور غذا را در سایت مامی فود امتحان کردید و آن را دوست دارید، لطفا ستاره بگذارید. این به ما کمک می کند رشد کنیم و به بسیاری از دوستداران غذا مانند شما که به دنبال یک دستور العمل آزمایش شده و کامل هستند دسترسی پیدا کنید. درست کردن گنوکی سیب زمینی خانگی ممکن است کار بزرگی به نظر برسد، اما زمانی که آنها را چند بار درست کنید، خواهید دید که چقدر آسان است 

گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

مرحله اول تهیه گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

گنوکی های خانگی نرم هستند، پستوی خانگی خامه تر است، اسیدی نیست، با طعم شدید ریحان و قابل تنظیم به میل شما. اما واقعاً باید آن را امتحان کنید تا باور کنید.گنوکی به همان راحتی که وجود دارد، تنها با 2 ماده تهیه می شود. در حالی که پستو ریحان دارای چند ماده اصلی است که تفاوت را ایجاد می کند. دانه کاج، چه برشته یا برشته نشده، به سس پستو طعم و بافت لطیفی می دهد که آن را عالی می کند. روغن زیتون فوق بکر با کیفیت خوب یک ماده ضروری برای سس پستو ریحان است. برای گنوکی ها : شما به سیب زمینی + آرد همه منظوره + نمک و برای پستو ریحان: برگ ریحان ، تازه + دانه کاج + پنیر پارمیجیانو رنده شده یا خامه گیاهی +  سیر + روغن زیتون اضافی + خامه + نمک نیاز دارید.

مرحله دوم تهیه گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

این دستور غذای پستو گنوکی فقط چند ماده ساده دارد، اما اگر می‌خواهید غذا را مطابق میل خود سفارشی کنید، در اینجا چند جایگزین وجود دارد! به جای آرد همه منظوره کلاسیک، می توانید از نشاسته سیب زمینی برای نسخه بدون گلوتن استفاده کنید یا با آرد گندم کامل، اسپلت یا گندم سیاه آزمایش کنید. قوام و طعم قطعا متفاوت خواهد بود، اما آنها هنوز هم خوشمزه خواهند بود. آجیل کاج انتخاب سنتی آجیل برای پستو است، اما جایگزین هایی با بادام، گردو یا سایر آجیل های مورد علاقه شما نیز وجود دارد. باز هم، طعم متفاوت خواهد بود اما راهی خوب برای آزمایش انواع مختلف پستو و اگر خامه پخت و پز در دسترس ندارید، می توانید آن را با شیر جایگزین کنید. همچنین می توانید خامه را به طور کامل حذف کنید تا سس کلاسیک پستو را با طعم ریحان شدیدتر دریافت کنید. شما همچنین می توانید خامه گیاهی تهیه شده با جو یا سویا را امتحان کنید، اما من نمی توانم نتیجه نهایی را تضمین کنم زیرا ممکن است بر طعم آن تأثیر بگذارد. من قطعا کرم نارگیل را توصیه نمی کنم.

گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

مرحله سوم تهیه گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

در ابتدا برای شروع در یک قابلمه سیب زمینی ها را با مقداری آب بجوشانید تا نرم شوند و به راحتی با چنگال سوراخ شوند و بسته به اندازه حدود 20 تا 30 دقیقه برای پخت سیب زمینی ها کافی است. سپس سیب زمینی ها را آبکش کنید، پوست بگیرید و در یک کاسه بزرگ له کنید، بعد کمی نمک و آرد را در زمانی که هنوز گرم هستند به آن اضافه کنید (در غیر این صورت چسبناک می شوند). خوب هم بزنید تا خمیر نرم و لطیفی به دست بیاید. یک تکه از خمیر را بردارید و آن را با کف دست روی یک تخته چوبی که آرد پاشی شده است بغلتانید تا یک رول بلند با ضخامت کمتر از یک اینچ یا 3 سانت به دست آید. برای جلوگیری از چسبندگی سطح و خمیر را با آرد صاف نگه دارید. حالا با کاتر، گنوچی ها را به تکه های حدوداً نیم اینچی یا 1/5 سانتی برش دهید. آنها را روی یک چنگال یا روی تخته گنوکی بغلتانید تا بافت راه راه کلاسیکی به آنها بدهد، سپس روی یک حوله تمیز که کمی آرد پاشیده شده است، استراحت دهید.

گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

مرحله چهارم تهیه گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

پستو ریحان را درست کنید: در غذاساز، برگ های ریحان، پنیر پارمیجیانو، آجیل کاج، حبه سیر و نمک را اضافه کنید، بعد چند بار هم بزنید تا ریز خرد شود.چند قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید و دوباره نبض کنید. چند بار این کار را تکرار کنید تا یک قوام خامه ای به دست آورید.در آخر خامه را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا جا بیفتد. کنار بگذارید. در یک قابلمه بزرگ آب نمک را بجوشانید و نانوکی ها را یکی یکی بریزید تا به هم نچسبند. به محض اینکه روی سطح شناور شدند، آنها را بردارید. حدود 1-2 دقیقه طول می کشد تا بپزد. در ظرفی، گنوچی ها را با پستو ریحان مخلوط کرده و بلافاصله سرو کنید.

مرحله پنجم تهیه گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)

پستوی ریحان تازه تهیه شده را می‌توانید به مدت ۲ تا ۳ روز در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید یا می‌توانید آن را تا ۳ ماه در فریزر قرار دهید.در عوض، گنوکی به خوبی در یخچال نگهداری نمی شود زیرا ممکن است به دلیل رطوبت زیاد در یخچال چسبناک شود. بنابراین اگر اضافه کردید، توصیه می کنم آنها را با فاصله در یک بشقاب و حدود 1 ساعت در فریزر قرار دهید، سپس آنها را تا 3 ماه در کیسه فریزر قرار دهید. مستقیماً بدون آب شدن در آب جوش بریزید و به محض شناور شدن آنها را بردارید. 

گنوکی پستو ریحان خامه ای (از ابتدا)