به گزارش خبرگزاری زنان ایران - از روابط عمومی دومین جایزه ملی جوانی جمعیت؛ سید جلال الدین محمدیان خواننده شناخته شده تصنیف مردان خدا از اهمیت توجه به نوگرایی و جوانگرایی در جامعه گفت و عنوان کرد: امر مشخصی است که نسل های ما پیر می شوند و نسل ها باید تازه و پویا شوند، هر کس به اندازه سطح درکش باید این را بپذیرد که جامعه نیاز به نیروی جوان و پویا دارد.
وی با بیان اینکه این مساله را دولت باید با سیاست های جدید تشویقی برای مردم جدی بگیرد و همین جایزه و رویکردهایی از این دست می توانند اثرگذار باشد، اظهارداشت: جوانی که به لحاظ مالی و اقتصادی شرایط معمولی داشته باشد و بتواند هزینه یک یا چند فرزند را بدهد، قطعا از فرزندآوری روی گردان نیست، چراکه فرزندآوری یک امر ذاتی و سرشتی است.
محمدیان با تاکید بر اینکه صحبت هنرمندان با موضوع فرزندآوری در تشویق جامعه برای این امر اثرگذار است، گفت: هنرمند هم لازم است دراین عرصه به میدان بیاید و اظهار نظر کند، من با این سیاست موافق هستم و آن را اعلام می کنم؛ سایر هنرمندان به عنوان اشخاص آگاه و الگو باید اظهارنظر کنند، تا تشویقی برای جامعه باشد و برای ازدیاد نسل پیشگام شوند.
دومین جایزه ملی جوانی جمعیت به همت ستاد ملی جمعیت در بخش های خانواده، رسانه، سازمان های مردم نهاد، دستگاهای اجرایی، شرکت ها و موسسات خصوصی، مدیران و نخبگان اردیبهشت سال جاری با شعار «سهم من از جوانی ایران» برگزار خواهد شد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت jameyat.ir مراجعه کنند.
ایرنا