6559fc6c3e4ef 1

سازمان ملل با اشاره براینکه، تصاویر هولناکی در غزه دیده شد که در آن کودکان و غیرنظامیان دوباره در مدرسه‌ای که در آن پناه گرفته بودند کشته شدند، گفت، قتل عام و ظلم باید پایان یابد. 

کاترین راسل مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) پس از بمباران مدرسه الفاخوره در غزه توسط ارتش اسرائیل که آوارگان در آن پناه گرفته‌اند، پیامی را در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

راسل تاکید کرد که این کابوس باید برای کودکان پایان یابد. ما شاهد تصاویر وحشتناکی در غزه هستیم که در آن کودکان و غیرنظامیان دوباره در مدرسه‌ای که در آن پناه گرفته بودند کشته می‌شوند. قتل عام و ظلم باید پایان یابد.

راسل خاطرنشان کرد، مدارس باید همیشه محافظت شوند.

مارتین گریفیث معاون دبیر کل و هماهنگ کننده کمک‌های اضطراری سازمان ملل متحد، با تاکید براینکه، پناهگاه‌ها مکان‌های امنیتی و مدارس امکان‌ آموزشی هستند، اظهار داشت، اخبار مربوط به این که بسیاری از کودکان، زنان و مردان پناه گرفته در مدرسه الفاخوره غزه کشته شده‌اند، بسیار ناراحت کننده است. غیرنظامیان دیگر نمی‌توانند این را تحمل کنند. دیگر بایستی بشریت پیروز شود.

گفته شد که در بمباران مدرسه الفاخوره وابسته به سازمان ملل در غزه که آوارگان در آن پناه گرفته‌اند، تعداد زیادی کشته و زخمی شدند.