Index

نشست کتابخوان تخصصی نویسندگان کودک در مازندران به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان با حضور مدیرکل، نویسندگان ، فعالان و کارشناسان این حوزه برگزار شد.

با حضور آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران، نویسندگان کودک و علاقه مندان و نویسندگان و مفاخر استان از جمله حجت الاسلام حسین غفاری ساروی، ابراهیم باقری حمیدآبادی، بنفشه مسلمی، منور ولی نژاد و شیرین بختیاری، نشست کتابخوان تخصصی نویسندگان کودک در مازندران برگزار شد.

ولی‌پور در این جلسه نشست‌های کتاب‌خوان را شاه‌بیت اقدامات کتابخانه‌های عمومی دانست و عنوان کرد: در طول سال برنامه های متعددی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد: اگر کودکان و نوجوانان از سنین ابتدایی با کتاب خوانی مانوس شوند در آینده جامعه ای شاداب و پویا خواهیم داشت و کتاب جزو ضروریات اصلی هر خانه خانواده ای قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه ما به کمک شما نویسندگان برای مدیریت بخش کتابخانه های کودک نیازمندیم، تصریح کرد: در بخش کودک در کتابخانه های عمومی تغییرات زیادی ایجاد شده است.

ولی‌پور ادامه داد: اکنون در کتابخانه‌های عمومی فعالیت‌ها و برنامه‌های خوبی برای کوکان پیش‌بینی شده است و همه همکاران در کتابخانه‌های عمومی بخش فاخر و خوبی را به کودکان اختصاص داده‌اند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران حضور والدین در بخش کودک کتابخانه ها را مهم دانست و افزود: تمام سعی ما در سال جاری ارتقای کیفیت کار کتابخانه ‌ها با توجه به رویکرد نهاد در حمایت از بخش کودک و نوجوان کتابخانه ‌هاست.

حجت الاسلام حسین غفاری ساروی از نویسندگان استان نیز در این جلسه گفت: نویسنده باید نظارت بر آثار خود داشته باشد و با حساسیت تمام کار را جدی بگیرید.

وی بیان کرد: کتاب‌های نوشته شده بخش کودک با ویرایش های متعدد و با حساسیت بالا چاپ می‌شود.

نویسندگان حاضر در این جلسه ضمن معرفی کتاب، با طرح دیدگاه ‌های خود در خصوص وضعیت موجود، مشکلات چاپ و نشر، مسائل و مشکلات و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و خواستار توجه جدی‌ تر مسئولان به حوزه کودک و نوجوانان شدند.

در این نشست کتاب های ماجراهای سینا توسط نویسنده حسین غفاری ساروی، تِتوک توسط نویسنده ابراهیم باقری حمیدآبادی، قصه های آقاجان توسط نویسنده منور والی نژاد،
مامان و بابای زیبا دسته گلای دنیا توسط شاعر شیرین بختیاری، بابای آب نباتی توسط
نویسنده بنفشه مسلمی معرفی شد.

در پایان این نشست با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از نویسندگان تجلیل شد.