روز گذشته بود که  الهام حسینی نماینده وزنه برداری ایران در دسته ۸۱ کیلوگرم در بازی های کشورهای اسلامی با رکورد ۱۰۰ کیلو یک ضرب ۱۲۳ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۲۲۳ کیلوگرم نفر سوم  شد و طلای یک ضرب و برنز دو ضرب و مجموع را از آن خود کرد.

وقتی صحبت از طلای ناب می‌شود مصداق مدال حسینی در قونیه است که برای اولین بار در تاریخ وزنه برداری بانوان ایران کسب شد. حسینی نشان داد که وزنه برداری بانوان ایران مانند مردان استعدادهای زیادی را درون خود دارد که فقط باید با حمایت و توجه کشف شده به شکوفایی برسند.

هرچند در زمان علی مرادی وزنه برداری بانوان راه اندازی شد و آغاز به کار کرد، اما در ادامه به دلیل بی توجهی‌هایی که وجود داشت یک مقدار روند حرکتی این بخش کند شد و در سایه همین بی توجهی‌ها ورزشکاران زیادی سر خورده شدند و یک نفر نیز رفتن را به ماندن ترجیح داد که البته بیش از همه خودش ضرر خواهد کرد.

14010524000213 Test PhotoN

امثال الهام حسینی‌ها در وزنه برداری ایران زیاد است که با یک هدف گذاری مناسب و فراهم کردن امکانات می‌توانند به موفقیت‌های بزرگتری همچون مدال المپیک هم برسند. حالا با حضور فردی مثل سجاد انوشیروانی در فدراسیون وزنه برداری که خودش قهرمان این رشته بوده است، امیدها به توجه بیشتر به بخش بانوان افزایش یافته است.

انوشیروانی می‌گوید: «برای ما کسب مدال بانوان اهمیت زیادی دارد، بانوان ما استرس بالایی داشتند و این نشان می‌دهد ما باید بیشتر کار کنیم تا نتایج خوب بگیریم.»

14010524000200 Test NewPhotoFree

به گزارش فارس، کم شدن استرس وزنه برداران و بالا رفتن اعتماد به نفس هم همه و همه به حضور در میادین مختلف باز می‌گردد. هرچه بانوان ما میادین مختلفی را ببینند، تجربه شان بالا می‌رود و می‌توان با این شرایط به مدال آوری در بازی‌های آسیایی و حتی المپیک هم امیدوار بود.