ايسنا : وزیر دفاع کویت به مسئولان ذی‌ربط دستور داد تا برگزاری این دوره آموزشی بانوان را تا اعلام نظر رسمی وزارت اوقاف و شئون اسلامی در این زمینه به تعویق بیندازند.پیوستن زنان به ارتش کویت به دلایل شرعی فعلا منتفی شد

دولت کویت از تعویق برگزاری دوره آموزشی برای اولین گروه از بانوان متقاضی عضویت در ارتش این کشور خبر داد و اعلام کرد که پیوستن اولین گروه از بانوان متقاضی به ارتش پس از صدور فتوای شرعی در این زمینه انجام خواهد شد.

وزیر دفاع کویت امروز در دیدار با تعدادی از شیوخ و علمای دینی این کشور با اشاره به پایبندی کویتی‌ها به احکام و رعایت ضوابط  شرعی دین مبین اسلام به دور از هرگونه تمایلات شخصی، اظهار کرد که قانون اساسی کشور شریعت اسلامی را مرجع اصلی قانونگذاری قرار داده است و ملت کویت در همه کارها و تصمیمات خود بر رعایت آن تأکید دارند.

به گزارش پایگاه خبری دنیا الوطن، علمای دین هم در این دیدار بر لزوم رعایت ضوابط در کار بانوان در برخی از وظایف ویژه نظامی طبق فتواهای دار الافتاء وابسته به وزارت اوقاف و امور اسلامی تأکید کردند.

 وزیر دفاع پس از این دیدار به مسئولان ذی‌ربط دستور داد تا برگزاری این دوره آموزشی بانوان را تا اعلام نظر رسمی وزارت اوقاف و شئون اسلامی در این زمینه به تعویق بیندازند.

وی همچنین متعهد شد که کار برای پیوستن اولین گروه از بانوان متقاضی به ارتش کویت پس از دریافت پاسخ از دارالافتاء انجام شود.