در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و به همت بنیاد احسان، پویش سالیانه "مشق احسان" با هدف توزیع نوشت‌افزار ایرانی بین دانش‌آموزان نیازمند کشور آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، امروز در مراسمی با حضور معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد احسان در یکی از مساجد محله محروم هرندی تهران، پویش ملی "مشق احسان" آغاز به کار کرد.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم گفت: امسال سومین سالی است که پویش مشق احسان برگزار میشود و این ایده از سوی ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان ایده مثبت با هدف تأمین لوازم‌تحریر ایرانی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان نیازمند ایجاد شده است.

سیدمصطفی سیدهاشمی درخصوص جزئیات پویش امسال افزود: امسال از سوی ستاد اجرایی فرمان امام ٢۵٠ هزار بسته نوشت‌افزار با سرمایه ۵۰ میلیارد تومان برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی تهیه شده و حدود ۷۰ هزار بسته هم ازطریق مشارکت مردمی تأمین شده است.

سیدهاشمی خاطرنشان کرد: لوازم‌تحریر تهیه شده  تماما ساخت داخل است و با تهیه آن ، ایجاد اشتغال برای کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل نیز صورت گرفته است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ارزش هربسته نوشت‌افزار ٢٠٠ هزار تومان برآورد شده است.

وی درخصوص توزیع این اقلام نیز بیان کرد: ۱۰۰۰ گروه جهادی آموزشی توسط بنیاد احسان در سراسر کشور شناسایی و انتخاب شده‌اند که این گروه‌های جهادی بسته‌های لوازم‌تحریر را درمناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار توزیع میکنند.

معاون ستاد اجرایی فرمان امام درخصوص آخرین خبرها از واکسن کووایران برکت نیز گفت: تولیدات واکسن برکت تا به امروز ١٠ میلیون دوز بوده که ازاین تعداد بیش از ۵ میلیون و ٢٠٠ هزار دوز واکسن تحویل وزارت بهداشت شده ومابقی این واکسن‌ها نیز پس از طی مراحل تست کیفیت تحویل این وزاتخانه خواهند شد.

سیدهاشمی تأکید کرد: فرآیند تولید در فاز دوم کارخانه شفافارمد نیز از هفته گذشته آغازشده و این خط تولید واکسن برکت با ظرفیت ۶ تا ۸ میلیون دوز نیز طی چند روز آینده به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

لازم به ذکر است بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بسته لوازم‌تحریر را در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع کرده است.