1230439 810

انبه یک میوه پر خاصیت است که از خوردن آن نباید غافل شوید و می توانید با انبه انواع کیک و دسر و ژله و مافین ها را تهیه کنید. انبه برای هضم غذا، دیابت، جلوگیری از سرطان روده، سلامت استخوان ها و بخاطر داشتن ویتامین A کلی برای پوست و تقویت موها مفید می باشد. این کیک را می توانید برای دورهمی و عصرانه تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه کیک انبه

 • تخم مرغ ۳ عدد
 • شکر ۱ پیمانه
 • آرد ۱ و ۱/۲ پیمانه
 • انبه ۳ عدد
 • بیکینگ پودر ۲ ق مربا خوری
 • وانیل ۱/۴ ق چای خوری
 • کره ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه کیک انبه

طرز تهیه کیک انبه اسفنجی خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا تمام مواد را در محیط قرار دهید تا هم دما شود و کره ذوب شود. آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار الک کنید تا هوادهی آرد انجام شود. فر را روشن کنید تا به مدت ۱۵ دقیقه گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن کره

کره به دمای محیط رسیده را به همراه شکر با همزن برقی به مدت ۵ دقیقه بزنید تا کره کرم رنگ و حجیم شود حتما در بین هم زده دور گیری کنید تا تمام کره هم بخورد سپس تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و با افزودن هر دانه تخم مرغ ۱ دقیقه هم بزنید و با افزودن تخم مرغ آخر وانیل اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک انبه

انبه را از قبل پوست بگیرید و با کمک مخلوط کن یا گوشتکوب برقی پوره و له کنید سپس مخلوط آرد و بیکینگ پودر را به مواد فوق طی سه مرحله اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و در انتها پوره انبه را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت کیک انبه

یک قالب گرد با قطر ۲۳ سانتی متر را چرب و آردپاشی کنید سپس مایع کیک را داخل قالب ریخته و ۳ بار قالب را به سطح می کوبیم تا هوای اضافه آن خارج شود سپس قالب در پنجره وسط فر به مدت ۴۰ الی ۵۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ قرار دهید تا کیک پخته و پف کند سپس از قالب خارج کنید و به دلخواه با برش های انبه و پودر قند تزئین کنید. 

نکات کلیدی در تهیه کیک انبه

 1. برای کیک انبه در فر برقی و توستر دما را ۲۰ درجه کمتر تنظیم کنید.

 2. بجای کره از ماگارین نیز می توانید استفاده کنید.

 3. برای تست پخت کیک از خلال دندان استفاده کنید زیرا با توجه به دماهای مختلف فر ممکن است زمان بیشتر یا کمتری بخواهد.

 4. اگر فر شما کانوکشن ندارد بهتر است در ۵ دقیقه انتهای گریل را روشن کنید تا سطح کیک طلایی شود.

منبع: پارسی دی