Photo                2

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران خواستار ارائه برنامه‌های ابتکاری در هفته کتاب برای جذب هرچه بیشتر مخاطب در استان شد.

دومین جلسه شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی استان با موضوع برنامه ریزی فعالیت‌های هفته کتاب با حضور آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران، فرماندار محمودآباد، معاونین و برخی کارشناسان ستادی اداره کل صبح امروز 28 مهرماه به میزبانی شهرستان محمودآباد برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران در این مراسم با تبرک ماه ربیع الاول بر لزوم برنامه‌ریزی جهت معرفی هرچه بهتر خدمات کتابخانه های عمومی به ویژه در فضای مجازی در راستای جذب عموم مردم به کتابخانه ها تاکید کرد کرد و گفت: شایسته  است برای هرچه بهتر برگزاری برنامه های هفته کتاب امسال از تمام ظرفیت ها استفاده شود.

آرزو ولیپور خواستار ارائه برنامه‌های ابتکاری در هفته کتاب برای جذب هرچه بیشتر مخاطب در استان شد و افزود: برقراری ارتباط فعال با ستاد، تعامل سازنده با كتابداران، ايجاد نشاط و پويایی فرهنگی در بين كتابداران و اعضا، نظم و قانون‌مندی در رويه كاری و افزايش تلاش برای جذب نيم‌درصد باید در اولویت قرار گیرد.

وی تصریح کرد: درشرایط خاص همه گیری کرونا، نباید کار کتابخانه ها تحت تاثیر قرار گیرد و با بهره گیری از ابزارها ی مختلف بویژه وسایل ارتباطی، بخشی از مشکلات ناشی از محدویتهای ایجاد شده، برطرف شود و باید با خلاقیت و تلاش بیشتر به وظایف خود برای پیشبرد اهداف این مجموعه تلاش شود.

فرماندار محمودآباد نیز در این جلسه با اشاره به اینکه با تمام ظرفیت پای کار برنامه های حوزه کتاب و کتابخوانی هستیم، گفت: کتابخانه ها برای ما در شهرستان یک دستگاه فرهنگی مهم است و ما با ذوق و انگیزه وارد برنامه‌های کتابخانه ای می‌شویم که همه اینها حاصل تلاش و برنامه های خانم دکتر ولیپور و همکاران شهرستانها است.

علیرضا شریعت با اعلام اینکه اگه مسائل فرهنگی در کشور حل شود هیچ مشکل سیاسی و اجتماعی نخواهیم داشت، افزود: فرهنگ در کشور ما یک میراث بوده و کتاب یک فرهنگ مکتوب است و اگر در دنیای امروز ما در قله ها ایستاده ایم به واسطه کتاب و فرهنگ است.

معاونین اداری مالی و امور کتابخانه های اداره کل هم با تشریح عملکرد شهرستان ها، مسائل و نکاتی را برای بهبود عملکرد ادارات و کتابخانه ها مطرح کردند و در پایان پس از تجمیع نظرات و دیدگاه های مطرح شده، مصوبات مربوطه به تصویب رسید.

در این جلسه، روسای ادارات با ارائه گزارشی از نحوه برگزاری فعالیت های مجازی ، شاخص های آمار و عضویت و مشکلات فنی و نیروی انسانی را مورد بررسی قرار دادند و گزارش وضعیت دریافت سهم نیم درصد را از شهرداری ها ارائه دادند.