Af

احمد حسین زادگان با حضور در منزل خانواده های شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم مازندرانی حاضر در خان طومان؛ شهیدان والامقام عابدینی، حاجی زاده و شهید بلباسی در شهرستان های فریدونکنار، آمل و قائم شهر با آنان دیدار و ضمن تبریک و تسلیت بازگشت کبوتران خونین بال به خاک وطن؛ از این عزیزان دلجویی کرد.

 احمد حسین زادگان در این دیدارها؛ شهیدان دوران دفاع مقدس و مدافع حرم آل الله ( علیهم السلام ) را سند شجاعت در مسیر پاسداری از حق دانست و گفت: همه ما مدیون شجاعت و جانفشانی شهیدان گرانقدر و قدردان مجاهدت های شهیدان مدافع حرم هستیم.

حسین زادگان تعبیر مظلوم برای شهیدان مدافع حرم را تعبیری درست دانست و افزود: باید برای درک عمیق اهمیت کاری که این غیورمردان صورت داده اند، بکوشیم تا عظمت حضور غیرتمندانه شهدای مدافع حرم در جبهه های مقاومت برای دفاع از وطن و حریم اهل بیت بدرستی فهمیده شود. 

استاندار با بیان این که رشادت ها و شهادت طلبی های شهیدان، میراثی است که از دوران دفاع مقدس از نسلی به نسل دیگر منتقل شد و این از رویش های انقلاب اسلامی است که در امتداد این راه عزیزان ما برای دفاع از حریم حرم به جبهه های مقاومت عزیمت کردند، افزود: باید ادامه دهنده راه این شهیدان بزرگوار باشیم و خانواده های والامقام شهیدان را تکریم و تعظیم کنیم.

او با اشاره به این که بازگشت کبوتران خونین بال ما از خاک غربت به دیار وطن موجب خوشحالی است، ادامه داد: خانواده های شهدا به توجه ما نیاز ندارند بلکه ما مدیران هستیم که با درک حضور آنان، رسالت خود را به عنوان مسئول درک می کنیم.

مقام عالی دولت در مازندران با تاکید بر این که همه باید در راه و آرمان شهدا مجاهدت کنند، اظهار داشت: تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باید مستمر و همواره انجام شود.

او با بیان این که یاد، نام و راه و آرمان شهدا باید در جای جای و لحظه های زندگی ما جاری و طنین انداز باشد، عنوان داشت: برای گرامی داشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم خان طومان باید با نام گذاری معابر، خیابان ها و اماکن مختلف، اجرای برنامه های فرهنگی و رسانه ای بویژه برنامه هایی که رسانه ملی در دستور کار دارد و ... اقدام لازم صورت گیرد. 

حسین زادگان با اشاره به اینکه شهادت شهدای مدافع حرم در مسیر مجاهدت و رستگاری می باشد و لذا باب شهادت حسب وصیت امام خمینی نباید بسته شود، خاطرنشان کرد: مسیر شهادت و مقاومت و مبارزه با ظلم تغییر نکرده است و تنها شکل آن عوض شده است، امروز جنگ های نابرابر اقتصادی توسط دشمن آغاز شده است.

نماینده عالی دولت تصریح نمود: در هر سنگری هستیم می بایست به مردم خدمت نماییم تا موجب اعتلای ایران اسلامی و ادامه دهنده راه و آرمان شهدا باشیم.

حسین زادگان اظهار نمود: راه و مسیر شهدای مدافع حرم باید برای مردم بدرستی تبیین گردد و در پاسداری از خون شهدا نباید کوتاهی کنیم چرا که باید پاسخگو باشیم.

پیکرهای پاک تازه تفحص شده پنج شهید مدافع حرم ( خان طومان سوریه ) پس از طواف در مرقد مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) امروز از مشهد مقدس به مازندران انتقال یافت.