13990714000828 Test PhotoN

زباله معضل اصلی استان مازندران است از زمانی که شاهد شیوع ویروس کرونا در استان بودیم با اضافه شدن پسماندهای کرونایی بر دردسر مشکلات زباله در مازندران افزوده شد.

باوجود تاکیدات و شرایط خاص مازندران،  تاکنون تدبیری جدی در این زمینه اندیشیده نشده است و همچنان زباله در صدر مشکلات و مسائل این استان است و با شیوع کرونا پسماندهای کرونایی نیز بر دردسرهای پسماند در استان افزود.

13990714000829 Test PhotoN

کلید حل مشکل پسماند در استان از سال‌های گذشته احداث نیروگاه زباله‌سوز و کمپوست بوده اما آنچه ما شاهد آن هستیم این است که هنوز ۲۸ مرکز دفن زباله در سطح این استان سرسبز داریم که هنوز زباله به شکل سنتی در آن دفن می‌شود.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به انجام عملیات ضدعفونی و بی‌خطرسازی پسماندهای کرونایی، اظهار کرد: آهک‌پاشی در سایت‌های زباله سطح استان نیز جز مواردی است که بر آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه نظارت بر بحث ضدعفونی و آهک‌پاشی پسماندهای کرونایی در مقصد در حال انجام است، افزود: در این زمینه شاهد اشکالاتی بودیم که با تذکر و برخورد کردیم.

13990714000828 Test PhotoN

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه ضدعفونی در مقصد جز مواردی است که حتما باید انجام شود، اضافه کرد: درصورت عدم توجه و تمکین در این زمینه با عوامل و مدیران پسماند برخورد خواهیم کرد.

این مسؤول با اعلام اینکه در زمینه پسماندها با مشکلات بسیاری مواجه بودیم و هستیم و با شیوع کرونا مشکلات مضاعف شده است، خاطرنشان کرد: مشکل پسماند استان اعم از عفونی ،خانگی و سایر باید به‌صورت ریشه‌ای حل شود که امیدواریم راهکارهای اندیشیده شده در این زمینه به ثمر بنشیند و ما شاهد حل مشکلات باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس