WhatsAppImage20200719at114603

با آغاز بکار کانون ادبی طالب در کتابخانه های عمومی مازندران، هر یک از کتابخانه های استان دارای یک محفل ادبی می شوند.

 آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از آغاز بکار یک کانون ادبی با عنوان «طالب» خبر داد و گفت: جای محافل منسجم و هدفمند ادبی که بتواند در برگزاری جلساتی از جنس شعر و ادب و آموزش های ادبی فعالیت کند، در این نهاد فرهنگی بسیار خالی بود که از این پس با راه اندازی این کانون، هر یک از کتابخانه های عمومی می توانند دارای یک محفل ادبی شود.
وی افزود: کتابخانه های عمومی در حال تبدیل شدن به فرهنگسراهای اجتماعی هستند و لازمه این امر، حضور و فعالیت جوانان پرشور، مبتکر، خوش ذوق و مستعد است که امیدواریم با شروع فعالیت این کانون ادبی، موج تازه ای از حضور جوانان باانگیزه را در کتابخانه های عمومی شاهد باشیم.
ولیپور، فعالیت در حوزه شعر و ادب و داستان در محلی که دریایی از کتاب است را بسیار شوق انگیز توصیف کرد و بیان داشت: مسلما این اتفاق ما را در دستیابی به هدف ترویج مطالعه مفید بسیار کمک خواهد کرد و راهی جدید در پیش روی مان خواهد گشود.
گفتنی است «طالب» که بعنوان نام این کانون ادبی برگزیده شده، برگرفته از نام محمد طالب آملی از شاعران بزرگ پارسی و مازنی سرا سده یازدهم قمری است که در ریاضیات، نجوم، حکمت و عرفان دستی قوی داشته و یکی از تواناترین شاعران سبک هندی است. طالب آملی پس از شاعرانی چون فردوسی و خیام، سومین شاعر از نظر تعداد ابیات شعری در میان شاعران ایرانی لقب گرفته‌است.
آئین افتتاحیه مجازی این کانون ادبی، روز چهارشنبه، اول مرداد 99 ساعت 11 صبح، با حضور مسئولین و جمعی از کتابداران و شعرخوانی شاعران برتر ملی و استانی، آقایان علیرضا قزوه، حمید حمزه نژاد (دبیر کانون)، میثم متاجی، علیرضا دهرویه، صادق فغانی و خانم نغمه مستشار نظامی به آدرس ذیل برگزار می گردد.
www.skyroom.online/ch/tehranpl.ir/mahafel