11471475 602

یلدا صباحی روان شناس کودک و خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: تشخیص اختلال یادگیری ممکن است دشوار باشد.

او با بیان اینکه کودکی که دارای اختلال یادگیری است در فهمیدن و پیروی کردن از دستورالعمل‌ها مشکل دارند، گفت: این کودک در به یادآوردن چیزی که به او گفته شده است، مشکل دارد.

صباحی ادامه داد: ضعف هماهنگی در راه رفتن، ورزش کردن یا مهارت‌هایی از قبیل نگه داشتن یک مداد از علائم این نوع اختلال است.

این روان شناس کودک و خانواده با بیان اینکه فهمیدن مفهموم زمان برای این دست از کودکان دارای مشکل است، گفت: کودکان دارای اختلال یادگیری وسایل مورد نیاز برای تکالیف را گم می‌کند یا جا می‌گذارد.

او تصریح کرد: کودکان مبتلا به ناتوانی در ریاضیات در زمینه درک مفاهیم ریاضی، محاسبات، خواندن و نوشتن اعداد، حل مسئله و درک روابط فضائی دچار مشکل شدید اند.

او با بیان اینکه اگر شما چنین نشانه‌هایی را در کودک خود مشاهده می‌کنید بهتر است به مشاور کودک مراجعه کرده و پس از ارزیابی کامل تشخیص قطعی را دریافت کنید، گفت: بهترین توصیه به والدینی که کودکان دارای اختلال یادگیری دارند این است که به سادگی فرزندان خود را دوست بدارید و از آن‌ها حمایت کنند.