N00715032rs009

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با انتشار توئیتی از همه گروه‌های مردمی و خیریه‌ها برای همیاری مردم مناطق سیل زده سیستان وبلوچستان دعوت کرد.

معصومه ابتکار روز دوشنبه در این توئیت، همچنین بر لزوم تلاش جدی برای رسیدگی و کاهش مشکلات مردم گرفتار در سیل استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

وی افزود: بعد از هلال احمر و دولت و دستگاه های مسئول، معاونت امور زنان ورود کرده و نیز از تمام گروه های مردمی و خیریه ها دعوت به همیاری برای مردم مناطق سیل زده دارد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، این معاونت از ساعات اولیه بحران سیل سیستان و بلوچستان با اداره کل بانوان استانداری آن استان، همچنین با جمعیت هلال احمر در تماس بوده و برای کاهش مشکلات هموطنان در تلاش است تا رسیدگی های لازم صورت پذیرد.

همچنین این معاونت از سازمان های مردم نهاد که همواره در صف نخست یاری بوده و با  تمام وجود بهترین خدمات را در همه دنیا در شرایط اضطراری ارائه می دهند، تقاضای مشارکت سریع تر را دارد.

بر اساس گزارش هواشناسی، سامانه بارشی که روز جمعه تا یکشنبه در سیستان و بلوچستان فعال بود بارش‌های قابل توجهی به همراه داشت به طوریکه بیشینه بارش‌ها به صورت نقطه‌ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به ۲۰۰ میلی‌متر رسیده است. 

احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان روز گذشته گفت: سیلاب در جنوب این استان ارتباط بیش‌از ۵۰۰ روستا را قطع کرده بود که با تلاش‌های صورت گرفته بخشی از ارتباط برقرار شده ولی حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستا همچنان در محاصره سیل هستند.