12 3

دکتر یونسی رستمی معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون ارتقا امنیت اجتماعی استان گفت: نشاط اجتماعی حق مسلم مردم است. وی افزود: کاهش ضریب نشاط اجتماعی به ناهنجاریها و ضد ارزشها دامن می زند.

یونسی با تاکید بر ارتقای امنیت اجتماعی ، خاطر نشان ساخت :امنیت اساس هنجارها و نشاط اجتماعی را قوام و دوام می بخشد. وی ضمن تبیین بستر نشاط اجتماعی مبنی بر سالم سازی حوزه های رسانه ای و اطلاع رسانی ، ترویج فرهنگ امید به زندگی ،تقویت مبانی اعتقادی و نگاه وسیع پیرامونی ، اظهار داشت: خاستگاه نشاط و امید در خانواده قرار دارد و به جامعه گسترش می یابد.

یونسی با بهره گیری از امکانات موجود در راستای تامین سلامت فکری و جسمی جوانان ، رشد و بالندگی اقشار جامعه و توسعه ورزش و توانمند سازی همگانی ،تصریح کرد: ورزش و نشاط جوانان در خط مقدم نشاط اجتماعی قرار دارد و تولیت ان به اداره کل ورزش و جوانان بر می گردد.

وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت های موجود روانشناسی ، جامعه شناسی ، ورزشی ، فرهنگی و هنری در تامین سلامت و نشاط اجتماعی ، گفت: خبرگان این عرصه ها نقش تعیین کننده ای در امیدوار سازی احاد جامعه نسبت به حیات حال و اینده و فزونی نرخ امید به زندگی ابرومند دارند. یونسی اظهار داشت : تا رسیدن اهداف بلند مدت و ارمانی اجتماعی ، باید برنامه های میان مدت و کوتاه مدت نظیر هفته های فرهنگی ، جشنواره های هنری و ورزشی نیز طراحی و اجرا شود.

یونسی با تاکید بر حضور گسترده و حماسی مردم مازندران در برنامه های متنوع و عدیده ی بزرگداشت دهه مبارک فجر ، گفت: استقبال از دهه مبارک فجر ، استقبال از نور، عزت وسربلندی امت اسلامی است. وی ضمن تبیین برنامه های گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در استان مازندران، خاطر نشان ساخت: بهره گیری از برنامه های طنز،موسیقی فاخر ملی و سنتی ،هنرهای خیابانی شامل نمایشگاهای نقاشی ، جشنواره های شعر ، فضاسازی محیطی و طراحی و اجرای نمادها ، اجرای جشنواره های شنی ، نماسازی های برفی در کوهستانها و برنامه های متنوع دیگر ، اظهار داشت:هنر نقش تعیین کننده ای در ماندگار سازی حماسه های عاشورایی انقلاب اسلامی دارد.

به گزارش خبرنگار خط سوم در نشست امروز کمسیون ارتقا امنیت اجتماعی استان مازندران که در استانداری تشکیل شد ،مسئولین ذیربط به بیان برنامه ها و عملکرد این کمسیون در حوزه های نشاط اجتماعی ، ورزش ، سلامت فرهنگی و هنری ، جوانان و امنیت اخلاقی و اجتماعی جامعه استانی پرداختند.