Photo

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران صبح روز دوشنبه 96/5/2 با دبیر مجمع نمایندگان مازندران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار حسین نیازآذری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع نمایندگان مازندران، با بیان اینکه اعتلای فرهنگی جامعه در گرو ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه مفید است، اظهار داشت: باید از همه ظرفیت ها و سرمایه های اجتماعی و فرهنگی برای تحقق این امر استفاده شود که شخصیت حقیقی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از جمله این سرمایه های اجتماعی است.

ولی پور افزود: علاوه بر مباحث قانونگذاری که از مجلس شورای اسلامی انتظار یاری رسانی به بخش کتاب و کتابخوانی و کتابخانه های عمومی می رود، توقع داریم نمایندگان مردم که بدون شک موفقیت های خود را مرهون کتابخوانی و مطالعه هستند، برای ترویج کتابخوانی در برنامه های فرهنگی مشارکت فعال داشته باشند.

وی با اشاره به سلسله نشست های کتاب خوان که از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود، گفت: برای انقلاب در حوزه کتابخوانی باید از ظرفیت نمایندگان محترم بیشتر استفاده کرد و امیدواریم با رویکردی تعاملی خوبی که وجود دارد بزودی شاهد یک نشست کتاب خوان ویژه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشیم.

حسین نیازآذری نیز در این خصوص اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی از اولویت های مهم و اساسی فرهنگی است که سیاستگذاران و قانونگذاران را مجاب به برنامه ریزی در این رابطه می کند و مسلما نمایندگان مجلس هم از حضور در برنامه های خوب برای ترویج این فرهنگ ارزشمند استقبال خواهند کرد.

وی با قدردانی از تلاش ها و برنامه های مدیرکل و مجموعه کارکنان کتابخانه های عمومی استان در این راستا، افزود: فرهنگ سازی در گرو تبلیغ صحیح، گسترده و فراگیر است و برنامه هایی که هم اکنون از مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی شاهد هستیم نوید نتایج عینی و ملموس را به ما می دهد.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران در پایان ابراز امیدواری کرد با پیگیری هایی که صورت خواهد گرفت نشست کتاب خوان با حضور گسترده نمایندگان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردد.