1396031013163734311037724

فرمانده سپاه ساوه گفت: ایام سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) فرصت مغتنمی برای تبیین جایگاه رفیع ولایت فقیه در کشور است.

مجید احمد جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساوه، با اشاره به جایگاه امام راحل(ره) اظهارداشت: ایام سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) فرصت مغتنمی برای تبیین جایگاه رفیع ولایت ‌فقیه در کشور است و پیروی از ولایت فقیه، حمایت از مستضعفین، حفظ وحدت و یکپارچگی، دفاع از پابرهنگان و محرومان جامعه، استکبار ستیزی، خدمت بی‌منت به مردم از آرمان‌هایی بود که امام همواره بر آن‌ها تاکید داشت.

وی افزود: امام خمینی(ره) با انقلاب خود توانست جایگاه ویژه‌ای در بین آزادی‌خواهان جهان پیدا کند زیرا او تنها برای رضای خدا قیام کرد و منافع شخصی در این مسیر نداشت و در کنار حفظ جایگاه مردم نقش بی‌بدیلی در برپایی، مدیریت، هدایت و استقرار نظام مقدس اسلامی داشت.

فرمانده سپاه ساوه تصریح کرد : امام راحل(ره) کسی بود که توانست اهداف بزرگ خود را با تکیه و توکل به خدا و یاری مردم به مرحله اجرا گذارد و نه تنها مردم ایران را از طاغوت آزاد کرد بلکه راه و روش ایشان در همه عرصه‌ها یاری‌دهنده مردم دنیا است.

احمد جعفری بیان کرد: برای تداوم عزت اسلامی اندیشه‌ها و آرمان‌های امام خمینی(ره) باید بازخوانی شود و در تدوین و تبیین سیره ایشان تلاش مضاعفی در سطح کشور انجام گیرد، بنابراین تجلیل و تکریم از موقعیت و جایگاه آن حضرت، وظیفه همگانی و ملی است و تمامی کارگزاران نظام باید در راستای با شکوه برگزار شدن مراسم سالگرد رحلت جانگداز امام خمینی(ره) تلاش کنند.

وی ادامه داد: ایران کشوری بزرگ و مهم در منطقه است و می‌تواند در تمامی عرصه‌های بین المللی حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد، این همان انقلابی است که امام خمینی(ره) با تحمل سختی‌ها، تبعیدها و هرگونه ظلم رژیم شاهنشاهی آن را پایه گذاری کرد و مشکلات را به جان خرید تا این مردم از دست غارتگران جهانی نجات یابند.

فرمانده سپاه ساوه عنوان کرد: روز چهاردهم خردادماه دوهزار نفر از شهرستان ساوه عازم حرم آنحضرت در پایتخت کشور می‌شوند که علاوه بر اعزام برنامه‌های متعددی در پاسداشت یاد و خاطره آن عالم فرزنه انجام می‌شود و سپاه ناحیه ساوه با همکاری دیگر دستگاه‌های فرهنگی این برنامه‌ها را اجرا می‌کند.

احمد جعفری خاطرنشان کرد: با وجود اینکه بیش از 20 سال از رحلت ایشان گذشته، عشق به امام خمینی(ره) نه تنها در جامعه اسلامی بلکه در سطح جهان موج می‌زند و این بیانگر آن است که یاد آنحضرت همچنان در دلها زنده است و مردم ایشان را از یاد نبرده‌اند.

وی افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه نسبت به انتشار آثار به جای مانده از امام خمینی(ره) و نشان دادن فداکاری‌های آن پیر فرزانه به نسل جدید گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کنند.