معصومه ابتکار امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در جمع خبرنگاران افزود: در ایران اسلامی خانواده از جایگاه بالایی برخوردار است، اما این خانواده ها نیازمندیهای دارند که تامین آنها به ارتقاء سلامت و نشاط خانواده ها کمک می کند.
وی بیان داشت: فعالیت در حوزه مادر و کودک، ضمن کارآفرینی و اقتصادی بودن، می‌تواند بخشی از چرخه اقتصاد کشور را به گردش درآورد و این نمایشگاه فرصتی مغتنم برای کسانی است که در زمینه کالاها و خدمات مورد نیاز مادر و کودک به شکل استاندارد و با رعایت همه ضوابط فعالیت می‌کنند تا به ارائه محصولات شان پرداخته و اطلاع رسانی مناسبی برای خانواده ها و شبکه سازی های لازم در این زمینه انجام شود.
این مقام مسئول تاکید کرد: در این راستا لازم است محصولاتی که تولید می شود، عوارضی برای کودک و مادر نداشته باشد و مقوله سلامت در آن مورد دقت ویژه قرار گیرد. این نمایشگاه فرصتی ویژه برای ارتقاء کیفیت محصولات در اختیار تولیدکنندگان قرار می دهد.
 ابتکار ادامه داد: همچنین خدماتی که مادر و کودک نیاز دارند همانند بیمه ها، خدمات پزشکی و روانشناختی که این روزها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده، در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته که فرصتی ارزشمند برای خانواده‌ها است.
 معاون رئیس جمهوری در پاسخ به ایرنا در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه و محصولات نهایی در یک سال و نیم گذشته در حوزه مادر و کودک، خاطر نشان کرد: اینکه در این شرایط دشوار اقتصادی تولید داخلی همچنان ادامه دارد اتفاق بسیار خوب و مبارکی است، اما باید مراقب باشیم که از کیفیت کار کالاهایی که ساخته می شود کاسته نشده و قیمت ها غیر معقول افزایش نیابد.
وی گفت: حضور در نمایشگاه فرصتی است تا تولیدکنندگان و صنعتگران در رقابت با دیگران به ارتقای کیفیت محصولات خود بیندیشد و موضوع مهم قیمت‌ها نیز بطور ویژه مورد توجه قرار دهند.
ابتکار اظهار داشت: معاونت انور زنان و خانواده ریاست جمهوری  به طور خاص برنامه‌ای برای حمایت از صنعتگران و تولیدکنندگان این حوزه ندارد، اما امید می رود دستگاه های مرتبط با همکاری بیشتر در این زمینه رفاه بیشتری برای خانواده ها رقم بزنند.
به گزارش ایرنا، توجه ویژه به مسائل مختلف رفاهی، درمانی و بهداشتی مادران، نوزادان و کودکان، رقابت بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالاها و خدمات در این حوزه، بازاریابی و بازارسازی، توجه به تولیدات داخلی و تبادل تجربیات بین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خدمات داخلی و خارجی این حوزه، مهمترین اهداف برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک است.
این نمایشگاه از امروز تا ۲۷ مرداد ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.