در اجرای برنامه مشترک معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و نهضت سواد آموزی، بهناز موحدی مدیرکل برنامه ریزی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده از کلاس های سواد آموزی شهرستان فیروز آباد استان فارس از جمله روستای امین آباد و چگونگی نحوه اجرای طرح بازدید کرد.

به گفته موحدی زنان عشایر با اشتیاق در این کلاس ها شرکت کرده و خواستار استمرار این طرح هستند. ضمن اینکه دستیابی به منابع آموزشی بیشتر، جهت کسب مهارت های متناسب با زیست بوم و ارتقاء سطح سواد رسانه ای، از جمله مطالبات آنان است.

بهناز موحدی با این توضیح که برنامه فوق از سال ۹۵ با هدف توسعه سوادآموزی در بین دختران و زنان عشایر و روستایی کشور اجرا شده، افزود: در سال جاری تعداد ۳۷۰۰ نفر از دختران و زنان عشایر  ۱۰ تا ۴۹ ساله استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان رضوی، فارس، کرمان، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد و ۵۳۰۰ نفر از دختران و زنان ۱۰ تا ۴۹ ساله روستایی استان های خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، مازندران، همدان، هرمزگان و آذربایجان غربی تحت پوشش سواد آموزی  قرار می گیرند.

 مدیرکل برنامه ریزی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین گفت: کلاس های توجیهی و آموزشی برای آماده سازی ۱۴۷۰ نفر از آموزش دهندگان زن جهت اجرای پروژه در مناطق تحت پوشش، از اهداف فاز اول طرح بوده که به مرحله اجرا در آمده است.