IMG 2009

مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت یکی از راه‌های جذب کودکان آشنایی بافرهنگ کتاب و برگزاری کتابخوانی است.

هادی آشتیانی در حاشیه این جشنواره در جمع خبرنگاران به اهداف جشنواره اشاره کرد، گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در جهت افزایش شور و نشاط و آگاهی اعضای خود و مخاطبین، بخصوص کودکان و نوجوانان و تشویق کتابداران در حوزه ترویج کتابخوانی از دی ماه ۹۷ اولین جشنواره قصه‌گویی ویژه در سراسر کشور برگزار شد.

مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: هزار و ۵۵۶ کتابدار از سراسر کشور در ۸ مرحله به رقابت پرداختند،  اولین دوره در استان گیلان، بندر انزلی و خراسان رضوی در اسفند ماه برگزار شد که قرار بود اختتامیه در فروردین ماه برگزار شود ولی بدلیل سیل اخیر متوقف شد.

آشتیانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اختتامیه این جشنواره در دور نهایی مسابقات در شهر ساری استان مازندران در حال برگزاری است.

این مسئول بیان کرد: از روند اولیه آن در دو سال قبل از اواخر سال ۹۶ دوره‌های مختلفی برگزار شد، آموزش قصه‌گویی را برای کتابداران شروع کرده و اساتید ثابتی از تهران اعزام شدند که آموزش را در دوره دو و سه‌روزه برگزار می‌کردند.

وی عنوان کرد: بعد از پایان این دوره‌ها بنا شد که در  فضای این کار اتفاق مؤثری بیفتد، ضمن اینکه در حوزه کودک و نوجوان سعی کردیم فعالیت‌ها به‌گونه‌ای باشد  که از مخاطب خوب و مناسبی برخوردار شود.

آشتیانی بابیان اینکه یکی از راه‌های جذب کودکان آشنایی بافرهنگ کتاب و برگزاری کتاب‌خوانی است که در حال انجام است، عنوان کرد: کتابداران بخش کوک و نوجوان به دنبال آموزش کودکان بوده و با به‌کارگیری مربی‌های خبره به‌صورت هفتگی به کودکان از سنین کودکی تا نوجوانی آموزش می‌دهند.

مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعلام کرد: ادامه این راه بر مبنای آموزش، افزایش سطح آگاهی و تسلط کتابداران خواهد بود و هر  دو سال و نیم در میان برگزار خواهد شد.

وی گفت: در بخش اول این جشنواره مختص کتابدارن و مربیان بوده و در بخش نهایی ۵۶ شرکت‌کننده  و ۹ کتابداران کانون، سه مربی آموزش پرورشی، مهد شرکت داشتند.

این مسئول بابیان اینکه از تعداد ۶ هزار کتابدار نهاد کتابخانه‌های عمومی در کشور یک‌چهارم در جشنواره شرکت کردند، تصریح کرد: استان مازندران میزبان خوبی برای  این مراسم بود.

وی در پایان اشاره کرد: اختتامیه این جشنواره با حضور دبیر کل نهاد کتابخانه عمومی همراه خواهد بود، از سه نفر به‌عنوان نفران  برتر و دو نفر به‌صورت ویژه تقدیر خواهند شد.

 

پیوست (ها)