D981d8b1d985d8a7d986d8afd8a7d8b1

 فرماندار قائمشهر در پیام خود به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، تقسیم بندی مخاطبان در جشنواره کتابخوانی رضوی را کار بسیار ارزشمندی دانست.

 متن پیام مهدی محمدی، فرماندار قائمشهر به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دین اسلام و کلام‌الله مجید برای مطالعه و کتابخوانی و کسب علم ارزش و اعتبار خاصی قائل شده است. امروزه یکی از مهمترین وسائل و ابزارهای سوق دادن جامعه به سمت تعالی و پیشرفت، ترغیب شهروندان آن اجتماع به سمت مطالعه وکتابخوانی است؛ به طور قطع هر اقدامی در راستای افزایش سطح سرانه مطالعه چه به صورت جشنواره، چه در قالب برگزاری نمایشگاه یا هر اقدام مشابه بی تاثیر نخواهد بود؛ اما آنچه بیش از همه  اقدامات حائز اهمیت و اولویت است اجتماعی شدن مطالعه در جامعه است و این بدان معناست که افراد جامعه طعم شیرین مطالعه را احساس کرده باشند و کتاب از کتابخانه و یا کتاب فروشی به عرصه زندگی اجتماعی آنان وارد شده باشد.

جشنواره کتابخوانی رضوی نیز از چند زاویه در گسترش کتابخوانی دارای نقش و اهمیت است، نخست آنکه تقسیم بندی مخاطبان و اختصاص کتاب هایی برای رده های مختلف سنی در این جشنواره بسیار ارزشمند است چرا که داشتن برنامه مطالعاتی برای اقشار و گروه های سنی متفاوت موجود در جامعه بسیار امر پسندیده و نیکویی است و از سوی دیگر باعث می شود که ادراک ذهنی مشترک در جامعه نسبت به واقعیت های اجتماعی شکل گیرد. از دگر سو رویکرد مذهبی موجود در جشنواره که با هدف گسترش فرهنگ رضوی و انعکاس سیره زندگی امام رضا(ع) برگزار گردیده بسیار قابل توجه و تقدیر است.

در پایان لازم می دانم از بابت برگزاری این جشنواره و ترویج فرهنگ مطالعه از علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دعوت نمایم تا با شرکت در این جشنواره زمینه گسترش فرهنگ کتابخوانی را فراهم و از سیره پاک ائمه معصومین علیهم السلام بویژه حضرت امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها بهره مند شوند.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نسخه الکترونیکی کتاب ها به آدرس razavi.iranpl.ir و یا جهت دریافت امانی کتاب های مسابقه به کتابخانه های عمومی مراجعه کنند.