139511111549437969845944

 آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری، در پیامی جشنواره کتابخوانی رضوی را از برکات وجود امام رضا(ع) در مسائل فرهنگی جامعه دانست.

 پیام آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و عضو مجلس خبرگان رهبری در خصوص برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم صل علی علی بن موسی الرضا المرتضی

حضور امام رضا(ع) در ایران موهبتی الهی برای شیعیان و منشأ خیر و برکت فراوان برای آنهایی بوده است که راهی به سوی سعادت می جویند.

نام ثامن الحجج(ع) با علم و عالم گره خورده است چرا که ایشان را عالم آل محمد می نامند و طبیعی است که پیروان و محبان آن حضرت باید هر چه بیشتر خود را به رفتار و صفات و خلقیات امام خویش نزدیکتر سازند.

علم جویی و بصیرت افزایی در واقع وظیفه یک شیعه است تا هم نمادی از ائمه خود در دوران مختلف باشد و هم الگویی برای دیگران جهت ترویج معارف الهی و تبیین اندیشه های متعالی تشیع و پیشرفت در علوم مختلف و سرافرازی در هستی.

مسلّم است که علم و دانش بدون کتاب و کتابخوانی حاصل نمی شود، میزان کتابخوانی در جامعه اسلامی، فخر آن جامعه است و شایسته نیست که شاهد دوری از کتاب در میان اقشار مختلف جامعه باشیم و به این خسران بزرگ عادت کنیم؛ لذا برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از دیگر برکات وجود ذی جود امام رئوف و اینبار در یک مسئله مهم فرهنگی که موضوع کتابخوانی است، می باشد و امیدواریم در این جشنواره هم انوار متعالی خود را بر ما بتاباند و جوشش و خروش عاشقانه ای را برای توریق کتاب های ارزشمند این حوزه در میان نسل های مختلف رقم بزند.

توفیق نهاد کتابخانه های عمومی و کارکنان و کتابداران خدوم را در برگزاری این جشنواره ارزشمند از خداوند متعال مسئلت دارم.

گفتنی است نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در 4 موضوع امام رضا(ع)، امام جواد(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) با 12 کتاب در رده های سنی کودک (4 تا 12 سال)، نوجوان (13 تا 17 سال) و جوان و بزرگسال (18 سال به بالا) از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور تا 28 خرداد 98 برگزار می شود.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نسخه الکترونیکی کتاب ها به آدرس razavi.iranpl.ir و یا جهت دریافت امانی کتاب های مسابقه به کتابخانه های عمومی مراجعه کنند.