OZ1471243863

 

 

با یادآوری حضور زنان در عرصه‌های مختلف بیان کرد: بسیار خوشحال هستیم که زنان و بانوان ما در صحنه جامعه در همه امور مهم حضور دارند؛

راهپیمایی می‌شود زنان همانند مردان حضور دارند، عزاداری هایی مانند عاشورا می‌شود حضور دارند، انتخابات می‌شود زنان پای صندوق آرا همانند مردان حضور دارند، زنان هم در باشگاه‌های ورزشی و در مسابقات جهانی حضور دارند، زنان هم‌اینک در مدیریت جامعه حضور دارند و در مناصب مدیریتی حضور پیدا کرده‌اند.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: آن دوران دیگر سپری شد که زنان فقط آشپزی و بچه‌داری می‌کردند که البته آنها سرجای خودشان است ولی نمی‌توان وظیفه زنان را درون خانه منحصر کرد. نمی‌توان گفت که کوه و جنگل و تفریح برای مردان است و خدا آشپزخانه سه در چهار را برای زنان آفریده است.

زنان قدرتمند افراد سنتی را از چند قرن گذشته خارج می‌کنند
روحانی با بیان اینکه اسلام دینی است که مرد و زن را در کنار هم قرار می‌دهد و هر دو دارای ارزش مساوی هستند، عنوان کرد: مگر حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) و مریم، ساره، هاجر و آسیه و آن همه زنان پر افتخار در تاریخ زنانی نبودند که درخشیدند و بار بزرگ مسئولیت را بر دوش گرفتند.

او ادامه داد: اکنون یک عده‌ای هستند که در برخی از مسائل باید از حالت سنتی چند قرن پیش خارج شوند؛ خارج هم نشوند زنان قدرتمند آنها را از این حالت خارج می‌کنند.

دین ما هم مسجد دارد و هم باشگاه
رییس‌جمهور یادآور شد: امروز ما خوشحالیم که در صحنه ورزش زنان ما افتخار مضاعف می‌آفرینند پارالمپیکی‌ها هم یک امتیازه ویژه دارند و آن این است که با زحمت، تلاش و گاه با رنج بیشتر افتخارات بزرگ ملی می‌آفرینند. یک وقتی بعضی فکر می‌کردند اگر جوان خود را تشویق به مسجد یا باشگاه کنند این دو باهم متناقض است. این دیدگاه اشتباه است.

روحانی با یادآوری اینکه دین ما هم مسجد دارد و هم باشگاه، گفت: دین ما هم عبادت، هم دعا، هم ورزش و هم سلامت جسم و جان دارد. مگر شما نبودید که در ورزشگاه‌ها ثابت کردید که می‌شود این دو را در کنار هم داشت مگر شما نبودید در قهرمانی‌تان نام امیرالمومنین و قمر بنی‌هاشم را جاری کردید مگر شما نبودید که در هنگام ورزش دست دعا بلند کردید و سجده شکر انجام دادید مگر شما نبودید که فرهنگ الهی را با ورزش توامان ساختید.