IMG 9146

 مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی معاونین و جمعی از کارشناسان ستادی، از کتابخانه های عمومی میاندورود بصورت سرزده بازدید کرد.

 آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صبح امروز (پنجشنبه 98/2/19) در ادامه بازدیدهای سرزده خود، با همراهی معاونین و جمعی از کارشناسان ستادی از کتابخانه های عمومی امیرالمونین(ع) سورک و حضرت زینب(س) روستای اسرم بازدید کرد و با کتابداران و اعضای کتابخانه به گفتگو پرداخت.

وی در این بازدیدها با تاکید بر لزوم احترام به سلیقه مخاطبان در انتخاب کتاب، اظهار داشت: یکی از هنرهای کتابداران سلیقه سازی برای مراجعه کنندگان است بدین معنا که با معرفی کتاب های خوب، دایره انتخاب مخاطب را بالا برده و آنها را با دنیای بهتر کتاب های ارزشمند آشنا کنند.

ولیپور، عدم آشنایی با کتاب های بسیار خوب و جذابی که در گفتمان دینی و انقلابی تعریف می شوند را از آسیب های فرهنگی در میان علاقمندان به کتابخوانی دانست و گفت: وقتی از کتابداران به سربازان خط مقدم جبهه فرهنگی تعبیر می شود به این معنا است که آنها باید در ویترین کتابخانه خود، کتاب های شاخصی را قرار دهند که هم جذابیت های مطالعه را داشته باشد و با آثار بزرگ غربی رقابت کند و هم دارای گفتمان ارزشی باشد و آگاهی و بصیرت خواننده اثر را افزایش دهد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، چنین اقداماتی را زمینه ساز تقدس بخشی به کتابخانه های عمومی دانست و بیان داشت: جشنواره کتابخوانی رضوی چنین فرصتی را فراهم می کند اما این کافی نیست و در بسیاری از موضوعات دیگر می توان به مانند جشنواره رضوی، فرهنگ سازی کرد و به توسعه دانش و معرفت در جامعه پرداخت.