تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طرح شناسایی زنان سرپرست خانوار که آمادگی شروع فعالیت در مشاغل خانگی را دارند با همکاری جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام است.

N83303603 73008975

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار در دیدار با علی یارمحمدی نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی و سه نفر از اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان، افزود: طرح شناسایی زنان سرپرست خانوار که آمادگی شروع فعالیت در مشاغل خانگی را دارند با همکاری جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال انجام است.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه طراحی و تامین بودجه این پروژه از سوی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده انجام شده است افزود: جهاد دانشگاهی و وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی وظیفه اجرای این طرح را بر عهده دارند.
علی یارمحمدی نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به پروژه احداث پارک ویژه بانوان در شهر زاهدان گفت: تمام تلاش مان را جهت ایجاد اماکن ورزشی و توسعه مراکز بهداشتی و آموزشی انجام می دهیم ضمن اینکه جلب حمایت تشکل های مردم نهاد هم از اهداف تعریف شده ما در این راستا به شمار می رود.
پرویز بهادرزهی ریگی از اعضای شورای اسلامی شهر زاهدان نیز در این دیدار با بیان اینکه در حال حاضر 9 مرکز تسهیل گری در حاشیه شهر زاهدان فعال هستند افزود: در احداث بوستان بانوان بنا داریم با اختصاص غرفه هایی برای بانوان شاغل در زمینه صنایع دستی، فرصت های مناسبی اقتصادی را هم در کنار ایجاد امکانات ورزشی و فرهنگی هم برای خانم های علاقمند فراهم آوریم.
عبدالحمید الهام دیگر عضو شورای اسلامی شهر زاهدان نیز ضمن تصریح این نکته که استان سیستان و بلوچستان تقریبا بیشترین تعداد زنان خودسرپرست و کودکان کار در کشور را داراست گفت: زنان ما باید توانمند شوند و تا این مهم صورت نپذیرد مشکلات آنها حل نخواهد شد.