علی چاهه گفت: به باور من، بانوان کارآفرین، نماد نوآوری و خودباوری در حوزه اقتصادی هستند و با توجه به این مسئله که کشور ما تحریم شده، تنها با حمایت از کارآفرینان به خصوص بانوان کارآفرین می‌توان مسیر توسعه اقتصادی را هموار کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ زنان نسل تحریم، زنانی پیشرو هستند که آینده ایران را با غرور و سربلندی خواهند ساخت. آنها با وجود تحریم‌ها و تبعیض‌ها در جامعه‌ای که نگاه مردسالارانه از آن دور نشده، ایستاده‌اند تا ثابت کنند در کنار مردان می‌توانند کار کرده و حتی در بیشتر مواقع موفق‌تر از آنها عمل کنند. حال در همین رابطه با یکی از افرادی که در راه انداختن این کمپین نقش داشته به گفت‌وگو نشستیم.

علی چاهه، فعال اجتماعی و رسانه‌ای، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا درباره چرایی راه‌اندازی کمپین زنان نسل تحریم بیان کرد: این کمپین با شعار «آنهایی که ناامید می‌شوند، هرگز برنده نخواهند شد» شروع شد؛ مسئله‌ای که وجود دارد این است که کارآفرینی یکی از مهم‌ترین رکن‌های توسعه اقتصادی در جامعه امروز است؛ به باور من، بانوان کارآفرین نماد نوآوری و خودباوری در حوزه اقتصادی هستند و با توجه به این مسئله که کشور ما تحریم شده است، تنها با حمایت از کارآفرینان به خصوص بانوان کارآفرین می‌توان مسیر توسعه اقتصادی را هموار کرد.

وی افزود: ما نزدیک به 500 زن کار آفرین را در سراسر کشور شناسایی کرده‌ایم که در نهایت توانستیم با 200 نفر از این بانوان ارتباط کاری بگیریم. برای افزایش باورها به توانمندی جامعه زنان ایران، روایت روند کاری این زنان را در قالب فیلم‌های کوتاه یک و دو دقیقه‌ای تهیه کرده و در چهار شبکه مجازی آپارات، اینستاگرام، توئیتر و تلگرام با ایجاد کانال و اکانت مجازی، به نمایش گذاشتیم.

چاهه با بیان اینکه این کمپین هنوز ادامه دارد و معصومه ابتکار، شهیندخت مولاوردی و الهه کولایی نیز به آن پیوسته‌اند اظهار کرد: ما امیدواریم این زنان در جامعه معرفی شوند تا شاید باعث امید بخشی به آنها شویم.

این فعال اجتماعی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور که تحریم‌های ظالمانه آمریکا فشارهای زیادی را به مردم ما وارد کرده، ما از مسئولین و وزارتخانه‌ها می‌خواهیم از این زنان حمایت کنند چراکه این زنان توانسته‌اند بستری را ایجاد کنند تا نشان دهیم در شرایط تحریم نیز می‌شود به زندگی ادامه داد.

این فعال رسانه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا خانم‌ها مولاوردی یا ابتکار به جز اعلام حمایت در فضای مجازی کار دیگری کرده‌اند؟ مطرح کرد: ما امیدواریم معاونت زنان این موضوع را پیگیری کند تا ما این کمپین را عملیاتی و اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: زنان کارآفرین توان شگفت‌انگیزی در ایجاد هارمونی بین کار و زندگی دارند، تعدادی از این زنان، برای بیش از صدها زن اشتغال ایجاد کرده‌اند که در شرایط کنونی کار بزرگی محسوب می‌شود.

علی چاهه در پایان گفت: به همه وزارتخانه‌ها فراخوان خواهیم داد تا به این کمپین بپیوندند و از زنان نسل تحریم که توانسته‌اند کارآفرین‌های موفقی باشند حمایت و پشتیبانی شود. تاکنون وزرات ارتباطات اعلام همکاری کرده و امیدواریم که دیگر ارگان‌ها نیز در این امر همراه شوند.