به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار بعدازظهر دوشنبه در افتتاحیه نخستین نمایشگاه توانمندی‌های زنان ایران با عنوان «سایه سار مینو» در نمایشگاه بین المللی مشهد اظهارکرد: مطالعات نشان می‌دهد اگر زنان بتوانند زمینه لازم را برای پیشرفت کسب کنند می‌توانند شاخص‌های اقتصادی را ارتقا دهند.

وی افزود: صنایع دستی یکی از مهمترین حوزه صادراتی کشور را شامل می‌شود و در این بخش ۷۵ درصد تولیدات توسط بانوان ساخته می‌شود و در بخش کشاورزی نیز سهم زنان حدود ۴۰ درصد است.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده گفت: به منظور توانمند سازی زنان در حوزه کسب و کار و کسب مهارت طرح‌هایی توسط معاونت بانوان ریاست جمهوری به اجرا درآمده و کارگروه‌هایی نیز ایجاد شده است.

ابتکار تصریح کرد: ارائه تسهیلات به بانوان برای خود اشتغالی خانگی نیز همچنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند از طریق وزارت کار نسبت به دریافت این نوع تسهیلات اقدام کنند. همچنین تاکنون ۴۲ درصد تسهیلات مشاغل روستایی توسط بانوان دریافت شده است.

وی تاکید کرد: زنان سرپرست خانوار باید درآمد داشته باشند تابتوانند معیشت خود را تأمین کنند و در این راستا دولت و مجلس نیز طرح‌هایی از جمله بیمه و حمایت از فروش محصولات را در برنامه دارند.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده اظهارکرد: مشکلات امروز کشور که به دلیل جنگ اقتصادی دشمن ایجاد شده با همراهی مردم قابل حل است و آینده خوبی در انتظار جوانان خواهد بود.