IMG 1305

 مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از اجرای طرح کتابخانه گردی در 4 کتابخانه عمومی استان خبر داد و از عموم مردم جهت شرکت در این طرح دعوت کرد.

 آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه 17 اسفند سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور است، اظهار داشت: به مناسبت پانزدهمین سالروز تأسیس نهاد، روز شنبه 18 اسفند طرح کتابخانه گردی را برای دومین سال در استان اجرا خواهیم کرد که امسال در 4 کتابخانه عمومی آزادگان ساری، اهل البیت(ع) رویان، شهید حسینعلی عظیمی گلوگاه و امام جعفرصادق(ع) بابل خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه کتابخانه منبع غنی کتاب های ارزشمند و مرکز فرهنگی هر شهر و منطقه است، آشنایی بیشتر با فعالیت های مختلف صورت گرفته در این نهاد را هدف اصلی کتابخانه گردی دانست و گفت: اگر مردم و مسئولین با خدماتی که کتابداران در کتابخانه های عمومی ارائه می دهند، بیشتر آشنا شوند، استقبال بهتری رقم خواهد خورد که نتیجه آن ترویج فرهنگ مطالعه است.

ولیپور با دعوت از عموم مردم و مسئولین برای حضور در طرح کتابخانه گردی، بیان داشت: ازساعت 9 تا 18روز شنبه در کتابخانه عمومی آزادگان پذیرای مردم، مسئولین استانی و نخبگان و هنرمندان و ورزشکاران هستیم و در 3 کتابخانه نامبرده دیگر هم همکاران ما در خدمت مراجعه کنندگان هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، از عضویت رایگان در این روز هم خبر داد و ابراز امیدواری کرد، مردم برای تحقق آرمان کتابخوانی فراگیر در جامعه، همپای کتابداران از روز کتابخانه گردی به میدان بزرگ فرهنگی در کتابخانه های عمومی بیایند.