77777777777777777777777777777777777777

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پیامی، فرا رسیدن عید نوروز را تبریک گفت و اظهار داشت: چه خوش باشد که بهار کتابخوانی را در سال 97 جشن بگیریم و شاهد باشیم ترنّم دلنشین مطالعه بر فضای میهن عزیزمان گسترده گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، متن پیام نوروزی آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بدین شرح است:

بسمه تعالی

از همه سوی جهان جلوه او می بینم          جلوه اوست جهان کز همه سو می بینم

 چون به نوروز کند پیرهن از سبزه و گل        آن نگارین همه رنگ و همه بو می بینم

باز هم نفخ صور در طبیعت دمیده می شود و بهار، نوید بخش حیات، تازگی، طراوت و زیبایی برای طبیعت خواهد بود.

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد         عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد

 

بهار نماد خرّمی و شادابی است و نشانی از قدرت لایزال خداوند متعال؛ نوروز هم عید باستانی ایرانیان است و مورد احترام دین اسلام.

آغاز بهار عید است چراکه انسان را یادآور می شود که در پی شکفته شدن شکوفه های خصائص پاک انسانی همزمان با سرسبزی و شکوفا شدن طبیعت باشد تا اینگونه فطرت پاک خود را برای خداوند متعال بیاراید.

ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی         از این باد ار مدد جویی چراغ دل برافروزی

سال 1396 سالی سرشار از الطاف حضرت حق بر خانواده فرهنگی کتابخانه های عمومی مازندران بود. سالی که رنگ و بوی مجاهدت های فرهنگی، تلاش های خستگی ناپذیر، عشق و امید به حرفه کتابداری و کسب افتخارات ملی برای کتابداران و کتابخوانان مازندران در پی داشت؛ بطوریکه نشاط و طراوت و شوق فعالیت ها، هر روز کتابخانه های عمومی را بهاری کرده بود.

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام ؛ سلام بر کسی که بهار انسان ها و خرّمی دوران است

همه آنچه که بعنوان رهاورد فعالیت های فرهنگی در نظر داریم، در تمنّای ظهور آن امامی خلاصه می شود که موعود قرآن است. لذا افتخار خدمت به ساحت فرهنگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی را توفیق خدمت به امام زمان(عج) می دانیم.

امیدواریم در سال 1397 در ادامه این راه که آینده اش بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری، بسیار روشن است، بتوانیم گام های مهم و اساسی برداریم؛ چه خوش باشد که بهار کتابخوانی را در سال 97 جشن بگیریم و شاهد باشیم ترنّم دلنشین مطالعه بر فضای میهن عزیزمان گسترده گردد؛ و سالی سرشار از برکت و رحمت برای همگان.

این عید بر یکایک شما صاحبدلان، فرخنده و خجسته باد.

آرزو ولی پور

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران