Photo

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با حضور در کتابخانه ابن شهرآشوب ساروی در طرح کتابخانه گردی مشارکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، احمد حسین زادگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران عصر امروز پنجشنبه ۱۷اسفندماه همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در کتابخانه عمومی ابن شهر آشوب ساری ضمن شرکت در طرح کتابخانه گردی از بخش های مختلف این کتابخانه نظیر بخش کودک،  امانت، مرجع،کانون ادبی، واحد خدمات فنی ، نسخه های خطی و چاپ سنگی و سالن مطالعه خواهران و برادران بازدید کرد.

احمد حسین زادگان در حاشیه این بازدید با ابراز رضایت از عملکرد مجموعه کتابخانه های عمومی استان و قدردانی از این اقدام فرهنگی گفت که کم توجهی به حوزه فرهنگ اثرات منفی دارد که در طولانی مدت تبعات خود را نشان می دهد.

وی افزود: بر طرف کردن اثرات منفی حوزه علوم انسانی و اجتماعی از نقطه آغازین آن زمان بر و طولانی مدت است در حالیکه در علوم پزشکی و فنی اینگونه نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت که باید اعتراف کنم انقدر درگیر روزمرگی شده ایم که نمی توانیم به صورت مستمر حداقل ۵۰ صفحه کتاب بخوانیم.

حسین زادگان، در ادامه با بیان اینکه خانم ولی پور مدیرکل  کتابخانه های عمومی مازندران مدیری خوش ذوق و خلاق هستند، افزود: یک مدیر می تواند در حوزه ای که متولی مدیریت آن است  تحرک  و انگیزه ایجاد کند لذا ایجاد انگیزه  می تواند یکی از الویت های یک مدیر در حوزه اهداف و مسئولیتش باشد.

وی در ادامه ابراز کرد: با وجود اینکه نتوانستم به صورت مستمر مطالعه داشته باشم اول خودم را به مطالعه مستمر توصیه می کنم ضمن اینکه توصیه می کنم  طرحی  را به صورت پایلوت و شهرستانی به منظور ترغیب افراد به مطالعه مستمر و همیشگی در استان اجرایی شود.

این مسئول، ادامه داد: با اجرای این طرح پایلوت می توانیم مطالعه حداقل چند ده صفحه مستمر را در جای جای استان نهادینه کنیم تا عمومی شود.

حسین زادگان در ادامه خاطرنشان کرد: همانطور که برخی اوقات کتاب می خوانیم تا بخوابیم می توانیم این بار کتاب بخوانیم تا بیدار شویم.

وی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرایی استان در نهادینه کردن امر کتاب و کتابخوانی و توجه به این امر مهم  فرهنگی با هدف کاهش و پیشگیری از  آسیبهای اجتماعی در جامعه تاکید کرد.