Thumb 6

معاون رئیس جمهور در ارمور زنان و خانواده در سفر خود به استان آذربایجان غربی از بند نسوان زندان مرکزی زنان و اورژانس اجتماعی ارومیه بازدید کرد.

وی در اولین برنامه سفر خود با حضور در بند نسوان زندان ارومیه آخرین وضعیت زنان زندانی را در این شهرستان بررسی کرد.

خدمات رسانی اورژانس اجتماعی ارتقا می یابد

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده در بازدید از اورژانس اجتماعی و بازدید از واحد مداخله در بحران مرکز جامع آسیب دیدگان اجتماعی با اشاره به نگاه ویژه دولت دوازدهم نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: دولت معتقد به تقویت و افزایش توان خدمات رسانی اورژانس اجتماعی است و در این مسیر از هیچ کمکی دریغ نمی کند.

معصومه ابتکار روز شنبه در بازدید از اورژانس اجتماعی ارومیه افزود: مشکلات مربوط به اورژانس اجتماعی بررسی و احصا شده است و برای رفع آن در سریع ترین زمان ممکن اقدام می شود. وی با تاکید بر ضرورت فعالیت ۲۴ ساعته اورژانس اجتماعی در شهرهای مختلف کشور از جمله ارومیه، اظهار کرد: در کنار این امر می توان با تبلیغات مناسب، خدمات این مرکز را بیش از پیش به مردم معرفی و مزیت های آن را تبیین کرد.

وی در خصوص مشکل مربوط به اخذ هزینه دادرسی از مددجویان بهزیستی آذربایجان غربی گفت: طبق قانون هزینه دادرسی برای مددجویان رایگان است و برای برطرف شدن این مشکل آمادگی لازم از طریق ارایه گزارش و همکاری با اداره کل بهزیستی استان وجود دارد.

محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی نیز در این بازدید در رابطه با غیرفعال بودن شیفت شبانه اورژانس اجتماعی گفت: طبق گزارش مدیرکل بهزیستی استان ۲۴ ساعته شدن این ‌اورژانس نیازمند افزایش نیروی انسانی و اختصاص اعتبارات لازم است که باید به سرعت پیگیری شود. اورژانس اجتماعی از سال ۱۳۷۸ با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی راه اندازی شده است؛ مراکز اورژانس اجتماعی خدمات خود را از طریق خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی عرضه کرده و در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی مداخله می کند. ابتکار در سفری یکروزه برای بازدید از وضعیت حوزه های زیرمجموعه معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به آذربایجان غربی سفر کرده است.

دیدار با نمایندگان سازمان های مردم نهاد و حضور در جلسه شورای اداری از جمله دیگر برنامه های امروز معصومه ابتکار در ارومیه است.