به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، فرحنار مینایی‌پور مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در نشست هم‌اندیشی گفت‌وگوی بین نسلی که در ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: گفت‌و‌گوی بین نسلی از دی ماه سال گذشته با همکاری معاونت زنان ریاست جمهور در ۵ فرهنگسرا اجرا شد.

وی ادامه داد: کارگروه گفت‌وگو در دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد و ۴ دوره گفت‌وگو برای بانوان برگزار شد.

مینایی‌پور به برگزاری نشست تخصصی گفت‌وگو اشاره کرد و گفت: برای این منظور آموزش دانش‌‌آموزان توسط اساتید در استان‌ها پیش‌بینی شد و بودجه تأمین شد و در این راستا جلسات گفت‌وگو بین دختران در ۴ قسمت شامل گفت‌وگوی دانش‌آموزان با دانش‌آموزان، گفت‌وگو دانش‌‌آموزان با والدین، گفت‌وگوی دانش‌آموزان با اولیای مدرسه و گفت‌وگوی دانش‌آموزان مسؤولان شهر است.

وی اضافه کرد: این طرح در ۱۲۰۰ کلاس در سراسر کشور اجرا می‌شود که شیوه نامه آن ارسال شد و از امروز این دوره‌های گفت‌وگو آغاز شده است.

وی به کاهش زمان گفت‌وگو در خانواده‌ها اشاره کرد و ادامه داد: تعداد کلمات رد و بدل شده در خانواده از روزی۱۵۰۰ کلمه به ۵۰۰ کلمه کاهش یافته است که البته از جمله دلایل افزایش حضور فرزندان در فضای مجازی است و کاهش گفت‌وگوی بین نسلی است.