Image 2018 11 1414 26 31 846 W5C

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قائمشهر به مناسبت هفته کتاب با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد.

 آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این جلسه که با حضور آیت الله معلمی، امام جمعه قائمشهر و عضو مجلس خبرگان رهبری، محمدی فرماندار و سایر مدیران برگزار شد، با قدردانی از همت بالای مسئولین شهرستان قائمشهر در همکاری با کتابخانه های عمومی، نقش ویژه معلمان را در ارتقاء فرهنگ مطالعه مفید یادآور شد و اظهار داشت: یکی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، ایجاد زنگ مطالعه در مدارس بوده است که امیدواریم این رهنمود به مرحله اجرا در آید.

وی افزود: مطالعه کتاب های غیر درسی باید مطابق علاقه کودک باشد تا دانش آموزان حین تحصیل، به مطالعه کتاب های غیر درسی هم بپردازند و علاقه به مطالعه در آنها از کودکی ایجاد شود که مطمئنا باعث رشد تحصیلی هم خواهد شد.

ولیپور با اشاره به فعالیت کتابخانه های مدارس، افزود: وجود این کتابخانه ها حتما مفید و موثر است اما حضور کتابداران و مشاوره مطالعاتی آنها در کتابخانه های عمومی و تعداد بیشتر کتاب های مناسب و وجود بخش ویژه کودک و نوجوان از عواملی است که حضور دانش آموزان در کتابخانه های عمومی را ضروری می کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی در پایان اذعان داشت: دانش آموزان را از برکه کتابخانه های مدرسه ای به دریای بی کران کتابخانه های عمومی برسانیم تا آینده روشن تر با جهانی بزرگ تر را برایشان ترسیم کنیم.

در پایان از سوی امام جمعه، فرماندار و سرپرست اداره آموزش و پرورش قائمشهر با اهدای لوح سپاس از زحمات مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قدردانی شد.