IMG 0670

موکب کتابخوانی در مرکز شهر ساری بهانه ای شد برای جاماندگان از مسیر نورانی نجف به کربلا تا ارادت خود را با کتابخوانی به اثبات برسانند. به گزارش روابط  آنچه که کاروان مظلوم اهل بیت(ع) پس از واقعه عاشورا به آن اهتمام داشت، تبیین قیام حسینی و ثبت اهداف آن در تاریخ بود تا با نهادینه سازی آگاهی و بصیرت، راه سعادتی را که شهادت امام حسین(ع) نشان داد، برای بشریت هموار سازند..
قیام ۲۰ میلیونی محبان اهل بیت(ع) در اربعین حسینی، در واقع ثمره حرکت بزرگ آن کاروانی است که حضرت زینب(س) در کنار امام سجاد(ع) هدایت آن را به عهده داشتند و گویا آن حرکت همچنان ادامه دارد.
از این رو زنده نگاه داشتن زیارت اربعین و ترویج معارف عاشورا در این عصر و زمان، ما را در آن کشتی نجات حفظ می کند.
آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به برپایی موکب کتابخوانی در آستانه اربعین حسینی در مرکز شهر ساری و استقبال مردمی از آن، اظهار داشت: اگر از خیل جمعیت زائران اربعین جا ماندیم اما سعی کردیم پرچم عزای امام حسین و معارف عاشورا را در شهر و دیار خودمان برافراشته کنیم و محلی را برای دلدادگان سیدالشهدا(ع) فراهم آوریم تا گوشه ای از ارادت خودشان را به نمایش بگذارند و با مطالعه به بیعتی آگاهانه تر بپردازند.
وی افزود: به خود می بالیم که توانستیم مجموعه ای فاخر از برترین کتاب های با موضوع عاشورا را در معرض مطالعه عموم مردم قرار دهیم و استقبال مردمی نیز برای ما بسیار دلگرم کننده بود.
ولیپور همچنین بیان داشت: دلگرمی مهم ما این بود که بتوانیم برای برگزاری باشکوه تر مراسم اربعین در سال های بعد، قوایی آگاه و بصیر فراهم کنیم که امیدواریم این مهم محقق شده باشد.