2921026

به نقل از تلگراف، بر اساس نتایج یک نظر سنجی در بریتانیا بیش از یک سوم دختران دانش آموزان این کشور در دوران تحصیل خود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند.

نتایج این بررسی بین المللی در کشور انگلستان نشان می دهد، ۳۵ درصد از دختران دانش آموز این کشور در مدرسه، جشن های عمومی و حتی هنگام پوشیدن لباس فرم مدرسه آزار و اذیت جنسی دیده اند.

بر اساس نتایج به دست آمده از بررسی بیش از هزار دختر انگلیسی بین ۱۴ تا ۲۱ سال، از هر ۷ دختر یک نفر در لباس مدرسه مورد اذیت جنسی قرار گرفته است.

به علاوه ۸ درصد دختران نیز اعلام کرده اند که افراد غریبه به طور ناخواسته از آنان فیلم و عکس های نامناسب گرفته اند. بنا بر اعلام دختران این کشور، از هر ۸ دختر یک نفر در سن کم تر از ۱۲ سال مورد سو استفاده جنسی بوده است.

بر اساس این نظر سنجی، ۳۷ درصد از دختران بریتانیایی اذعان کرده اند که حتی در مسیر مدرسه یا در سرویس آزار جنسی دیده اند.

جسی یکی از دختران ۱۶ ساله بریتانیایی که تجربه سو استفاده جنسی را داشته است، در این باره می‌گوید: من در سن ۱۵ سالگی و در سرویس مدرسه مورد آزار جنسی قرار گرفتم که تجربه بسیار بدی بود و تا مدت ها به این دلیل گریه می‌کردم.

سازمان متولی این نظر سنجی بین المللی، با انتشار آمارهای آزار و اذیت جنسی دختران بریتانیایی در محیط های عمومی، خواستار رسیدگی دولت به این موضوع شده است.

این سازمان از دولت انگلیس درخواست رسیدگی و پایان دادن به این موضوع را به عنوان مصداق خشونت علیه زنان کرده است.

تانیا بارون مدیر اجرایی این طرح بین المللی در انگلیس، آزار و اذیت جنسی دختران و دانش آموزان این کشور در محیط های عمومی را بسیار نگران کننده می‌داند و می‌گوید: سو استفاده جنسی از دختران ۱۲ یا کم تر از ۱۲ سال در مدرسه و محیط های عمومی امری وحشتناک و غیر قابل قبول است.

وی ادامه می‌دهد: دولت و سازمان های مربوط باید هر چه سریع تر نسبت به پایان دادن به این اتفاقات اقدام کنند.