به گزارش خبرنگار مهر از فرانکفورت، جمعی از ناشران و مدیران حوزه نشر و کتاب ایران امروز دوشنبه ۱۶ مهر برای حضور در هفتادمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت وارد این شهر شدند.

بعد از ظهر امروز جمعی از مدیران نشر و نمایندگان نشر و همچنین رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در کنار نمایندگان برخی آژانس‌های ادبی یا تشکل‌های نشر وارد شهر فرانکفورت شدند. بین این افراد می‌توان مدیران نشری چون علیرضا رئیس دانا مدیر انتشارات نگاه، علی جعفریه مدیر انتشارات ثالث، هومان حسن‌پور مدیر انتشارات آریابان و جمعی دیگر از ناشران و در کنارشان نمایندگان ناشرانی چون نشر ققنوس یا شهرستان ادب را مشاهده کرد.

در این بین نمایندگانی چند از انجمن زنان ناشر و مجید جعفری اقدم مدیر آژانس ادبی پل نیز حضور دارند. حمید حسام نیز از جمله نویسندگان ایرانی حوزه دفاع مقدس است که امسال به همراه این گروه از اهالی نشر ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حاضر شده است.

خبرنگاران خبرگزاری ایبنا، باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه شرق و خبرگزاری مهر نیز امروز وارد شهر فرانکفورت شده و بناست رویدادهای مربوط به این دوره از نمایشگاه مذکور را در رسانه‌های خود منعکس کنند.

برخی از مسئولان غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه فرانکفورت، از روز شنبه به این شهر آمده و در حال تهیه و تدارک غرفه ملی ایران در سالن مربوطه هستند.

مراسم افتتاحیه هفتادمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت فردا سه‌شنبه ۱۷ مهر با حضور فرانک والتر اشتاین‌مایر رئیس‌جمهور آلمان و سخنرانی فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی برگزار می‌شود. در این دوره از نمایشگاه فرانکفورت قرار است هنرمندانی چون بن کینزلی و نویسنده‌ای چون چیماماندا آدیچی از نیجریه حضور داشته باشند. پیش از مراسم افتتاحیه فردا، نشست خبری نمایشگاه نیز با سخنرانی آدیچی برگزار می‌شود