Photo 20180124 110636

 

دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود با حضور اساتید برجسته حوزه مهدویت از سوی کتابخانه های عمومی در شهرستان های استان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، دوره سیر مطالعاتی یاوران موعود با محوریت کتاب «نگین آفرینش» در دو جلد که پرفروش ترین کتاب حوزه مهدویت در سطح کشور است، با حضور اساتیدی مجرب در شهرستان های استان در حال برگزاری است.

در هفته نخست، این نشست ها در رامسر، تنکابن، عباس آباد، چالوس، نوشهر، نور، سوادکوه، گلوگاه، نکا و شهرهای دور دست فریم و کیاسر از توابع شعرستان ساری برگزار گردید که با استقبال خوبی همراه شد.

در هفته دوم نیز این دوره ها با حضور طیف های مختلف مردم در شهرستان های بابل، محمودآباد، آمل، بابلسر، فریدونکنار، قائمشهر، ساری، جویبار، بهشهر، سیمرغ و سوادکوه شمالی و هفته آینده نیز در شهر پول بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر برگزار خواهد شد.

علاقمندان می توانند جهت شرکت در این دوره مطالعاتی که با اعطای گواهینامه معتبر از سوی موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) همراه است، به کتابخانه های عمومی استان مراجعه کنند.

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این رابطه اظهار داشت: کتابخانه های عمومی از مهمترین مراکز فرهنگی در هر جامعه محسوب می شوند که می توانند در فرهنگ سازی ها نقش مهم و بی بدیلی ایفا نمایند. این نهاد ارزشمند در یک جامعه دینی با گرایش شیعی، بطور طبیعی باید رویکرد متناسب با اندیشه های والای حاکم بر آن جامعه را اتخاذ نماید.

وی مهمترین مسئله راهبردی شیعه در زمان غیبت، را مسئله مهدویت و ظهور دانست و اذعان داشت: انتظار دارای اندیشه معتبر، عمل منتظرانه و افق روشن و وعده داده شده در قرآن و روایات است؛ لذا کتابخانه عمومی در سطح چنین جامعه ای می بایست در میان خیل برنامه هایی که برای آن تعریف می شود، رویکرد مهدویت محور به خود گرفته و در راستای ترویج، تعمیق و اشاعه فرهنگ مهدوی برنامه ریزی و تلاش شایسته ای داشته باشد.