2698760

 دکترمحمد اسلامی  استاندار مازندران پیش ازظهرامروز در حاشیه بازدید از غرفه مازندران در نمایشگاه بین المللی گردشگری و بازدید از غرفه شهرداری ساری بر لزوم ایجاد فضای دوچرخه سواری برای شهروندان تاکید کرد وگفت: شهرداری در حوزه مرمت آثار تاریخی شهرهای دارای بافت تاریخی از میراث حمایت کند.

وی همچنین با اشاره به قدمت دیرینه صنایع دستی و سوغات در استان اظهار داشت: سوغات مازندران نیاز به حمایت جدی دارد و ضعف اصلی آن نبود بسته بندی مناسب است.

وی تصریح کرد: ظرفیت ها و فرصت های گردشگری باید به نوعی طراحی شود که برای تمام طبقات جامعه قابل استفاده باشد نه قشر خاص و به بهبود و اصلاح سیستم عرضه محصولات خدمات گردشگری در بخش بومگردی استان مازندران نیاز داریم.

اسلامی افزود: حمایت از صنایع دستی تنها با ایجاد بازارچه های موقت و دائمی و نمایشگاه های مرتبط و همچنین ورود شهرداری ها در طراحی های شهری اتفاق می افتد. به گزارش مهر، نمایشگاه بین‌المللی صنعت گردشگری از دوم تا ششم بهمن ماه در تهران دائر است و مازندران از ۲ استانی است که موفق شده در سالن مجزا، فرصت بیشتری برای معرفی جاذبه‌های گردشگری با محوریت نقش طبیعت و گل و گیاه در صنعت گردشگری را در اختیار داشته باشد. بومگردی و فعالیت‌های مدیریت شهری در حوزه گردشگری هم با حضور فعال شهرداری بابل و ساری در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد.